Nowości:

Dobór mebli oraz inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba wcale nie musi być ogromna, aby móc swobodnie zmieścić w niej stroje i zachować stosowny ład. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Możemy ją wtedy odseparować drzwiami przesuwnymi od pokoju i nadal będzie ona rewelacyjnie spełniać swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Przechowywane ubrania to ważny czynnik, który wpływa na urządzenie garderoby. Wybór o tym, czy potrzeba nam dużo drążków na wieszaki, półek czy szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Pod uwagę należy wziąć również ewentualne dodatkowe miejsce na przeróżne urządzenia, takie jak deska do prasowania lub żelazko.

W przypadku, gdy garderoba zajmie mało miejsca, świetnym wyborem będzie zakup szafy na wymiar. Jest to świetny sposób na zwiększenie miejsca na nasze ubrania, a także inne przedmioty. Rewelacyjnym wyborem okażą się meble na wymiar firmy Komandor, która znana jest z dużych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć też nabycie szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Innym sposobem, który umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to świetny wybór nawet jeśli będzie to oddzielne pomieszczenie. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia normalnych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można również postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie należy zapominać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, by światło dotarło do wszystkich zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to duże pomieszczenie, powinniśmy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Warto zastanowić się nad nabyciem LED-ów. Wykorzystują one mało energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż mają one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pokój, ale również umożliwi swobodne oglądanie się podczas wybierania odzieży. Jeśli Twoja garderoba jest mała, dobrze jest wybrać lustro wiszące. Doskonałą alternatywą dla małych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.